Hotel Jakubus, Wilków
Branża Hotelarska w Polsce 2018
  1. Strona główna
  2. Hotel
  3. Aktualności
  4. Branża Hotelarska w Polsce 2018

Branża Hotelarska w Polsce 2018

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Branża Hotelarska w Polsce 2018

17 stycznia 2019

Rok 2018 był dla polskiego rynku hotelarskiego czasem dynamicznych zmian i nowych możliwości. Bacznie obserwowaliśmy nowe trendy i stale trzymaliśmy rękę na pulsie, by nadążyć za wyzwaniami rynku turystycznego! Zróżnicowane metody i sposoby komunikacji z gośćmi, innowacyjne technologie, nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, a przede wszystkim – nowe modele podróżowania i wypoczywania – to właśnie z tymi zagadnieniami przyszło się nam mierzyć w minionym roku. Czy Hotel Jakubus sprostał tym wyzwaniom? Rosnąca z roku na rok liczba zadowolonych klientów, którzy wracają do jednego z najlepszych hoteli na Opolszczyźnie mówi sama za siebie!

Przyjrzyjmy się wyzwaniom w liczbach i danych. Jak dynamicznie rozwija się rynek turystyczny, a tym samym również hotelowy najlepiej pokazują dane GUS za choćby I kwartał minionego roku. Noclegi w obiektach hotelowych wzrosły o 8,3 proc., a przez pierwsze trzy miesiące roku liczba noclegów przekroczyła 10 mln. Według danych z dnia 31 lipca 2018 r. najliczniejszą grupę wśród obiektów hotelowych, podobnie jak w latach poprzednich, stanowiły hotele (2 592), których liczba wzrosła o 2,0% w stosunku do danych za lipiec 2017 r. (2 540).  Jak widać, rosnące znaczenie turystyczne i biznesowe Polski ma pozytywny wpływ na rozwój rynku hotelowego.

Co składa się na indywidualny sukces w tym sektorze? Można by wymieniać wiele czynników, jak choćby wielkość i lokalizacja obiektu, atrakcyjne otoczenie, sprofilowana oferta oraz elastyczne działania sezonowe. Hotel Jakubus doskonale wpisuje się w wymagania stawiane przez polski rynek hotelarski. Usytuowany w pobliżu drogi ekspresowej S8, na styku województw: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego, stanowi jednocześnie idealne miejsce na wyciszenie się, aktywny wypoczynek na łonie natury oraz – dzięki pokaźnemu zapleczu noclegowemu i nowocześnie wyposażonym salom konferencyjnym – doskonale sprawdza się podczas różnego rodzaju spotkań biznesowych, w tym szkoleń i konferencji.

Coraz częściej turyści decydują się na dłużej pozostać w jednym miejscu, poznając region, ludzi i kulturę. Wzrost popularności idei tzw. slow travel doskonale wpisuje się w filozofię Hotelu Jakubus i jego niepowtarzalny klimat na mapie obiektów hotelowych Opolszczyzny. Nasza bogata oferta – począwszy od rozległej zielonej przestrzeni sprzyjającej wyciszającej regeneracji do różnorodnych form aktywnego wypoczynku przekonuje hotelowych gości Jakubowic, że warto zatrzymać się u nas na dłużej. Podpowiadamy również , jakie miejsca – bardziej lub mniej oczywiste – można odwiedzić w naszym regionie. Atrakcji dla gości hotelowych Jakubusa na pewno nie brakuje!

Według wszelkich prognoz branża hotelarska w 2019 roku będzie zmieniać się szybciej niż kiedykolwiek! Jesteśmy gotowi na nadchodzące zmiany i wdrażanie nowych rozwiązań, by każdy gość Hotelu w Jakubowicach czuł, że właśnie tutaj, w otoczeniu malowniczej przestrzeni,  nowoczesność i komfort niejednokrotnie przewyższają standardy wielkomiejskich obiektów! 

Źródła:
Ogólnopolski Raport Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor  „Sytuacja na RYNKU HOTELOWYM w Polsce. Pełne obłożenie.”
Główny Urząd Statystyczny

Jakubowice 36
46-113 Wilków, Polska

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij